Noclegi Zakopane

Zima to piękna pora roku, zwłaszcza, gdy śnieg przykryje wszystko wokoło białą kołderką, mróz skrzypi pod nogami, a w dodatku słońce świeci i przyjemnie grzeje po twarzy. Po Świętach Bożego Narodzenia zaczynamy się powoli zastanawiać, gdzie spędzimy zimowe ferie. W końcu po świętach przydałoby się zrzucić nadprogramowe kilogramy. A najlepszą na to metodą jest jazda nartach. Tylko którą górską miejscowość wybrać? Jak znaleźć noclegi? Zakopane, nasza zimowa stolica Tatr pod tym względem na pewno nie zawiedzie.

Zimą w górach, zwłaszcza tych wysokich, nigdy nie brakuje śniegu, co sprzyja wyjazdom na narty. Już najmłodsi pod opieką instruktorów uczą się tego sportu. A stoków narciarskich w Zakopanem nie brakuje. Mamy do wyboru kilka tras, a każda z nich jest tak zróżnicowana, że na pewno dostosujemy którąś do swoich umiejętności. Ważne jest również to, że trasy są na bieżąco naśnieżane i ratrakowane, większość z nich jest również oświetlona. Warto w pobliżu stoków zarezerwować noclegi. Zakopane to zatłoczona miejscowość i przeciskać się godzinę samochodem, to strata cennego czasu, który możemy spożytkować na nartach.

Pobyt w górach w okresie zimowym to wspaniała sprawa, nie tylko dla zapalonych narciarzy, ale również dla dzieci i osób chcących po prostu wypocząć oraz podziwiać krajobrazy.

Dodaj komentarz